piątek, 28 października 2011

Serdecznie zapraszamy na premierę uniwersytecką

Serdecznie zapraszamy na premierę uniwersytecką w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka. Będzie to przedstawienie pt. „Piaskownica” w reżyserii Michała Walczaka. Spektakl odbędzie się 9 listopada (środa) na Małej Sali, ul. Zachodnia 93 o godz. 19.15.

Bilety na premierę uniwersytecką można nabywać wyłącznie poprzez serwis „kultura.uni.lodz.pl”.

Po okazaniu kuponu zniżkowego pobranego z portalu „kultura.uni.lodz.pl” w kasie Teatru Nowego pracownicy oraz studenci UŁ będą mogli zakupić bilety w cenie 15 zł (bilet normalny – 45 zł).

Zapraszamy! www.kultura.uni.lodz.pl

wtorek, 25 października 2011

Uniwersyteckie Targi Pracy

25 października odbyła się VII edycja Uniwersyteckich Targów Pracy. Zorganizowało je, na Wydziale Zarządzania UŁ, Akademickie Biuro Karier Zawodowych. (www.biurokarier.uni.lodz.pl)

Swoje oferty prezentowało prawie pięćdziesiąt firm i instytucji. Targi odwiedziło kilka tysięcy osób!

A już niebawem startuje projekt Start w karierę...

poniedziałek, 24 października 2011

Nowa strona Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Pod adresem: www.sport.uni.lodz.pl znajdą Państwo nową stronę internetową Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą placówki. Warto!

Nasza wiadomość do programu Nauka jest wszędzie :)

Serdecznie witamy!

Piszemy do Państwa z propozycją współpracy w ramach programu Nauka jest wszędzie, jako że jest nam ono bardzo bliskie. Już drugi rok akademicki, hasłem Uniwersytetu Łódzkiego jest „Nauka jest wszędzie”. (www.nauka.uni.lodz.pl)

Slogan ten towarzyszy Uczelni w jej działaniach rekrutacyjnych i promocyjnych a także podczas licznych wydarzeń kulturalnych i akcji społecznych, w których UŁ bierze udział.

Promujemy hasło „Nauka jest wszędzie” poprzez pokazy kół naukowych UŁ – Chemików, Fizyków, Kryminalistyków, zajęcia dziennikarskie, quizy z literatury oraz wiele innych.

Chcielibymy więc zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej Uczelni. Być może chcieliby
Państwo zrealizować odcinek programu na jednym z naszych Wydziałów. Prawdopodobnie
najodpowiedniejsze będą Wydziały: Matematyki i Informatyki, Fizyki i Informatyki Stosowanej, Chemii lub Wydział Biologii i Ochrony Środowiska.

Będzie nam bardzo miło gościć Program na Uniwersytecie Łódzkim.

Jesteśmy również otwarci na inne propozycje połączenia naszych sił w pokazywaniu , że NAUKA JEST WSZĘDZIE!

Z pozdrowieniami
Zespół Centrum Promocji UŁ

Konkurs - "NAJWIĘKSZY WYGRANY PRYWATYZACJI"

"Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Skarbu Państwa i Parlamentu Studentów RP.

Zadaniem uczestników jest opisanie na dwóch stronach tekstu przypadku przedsiębiorstwa, dla którego pozyskanie nowego właściciela (właścicieli) przyniosło ewidentne korzyści.


Dla jury najważniejsze nie będzie prezentowanie wskaźników ekonomicznych, ale styl argumentacji i przedstawienie różnych aspektów zmian, które są następstwem prywatyzacji w opisywanej firmie.


Tytuł konkursu można interpretować bardzo szeroko. Opis może dotyczyć „największego wygranego prywatyzacji” w kraju lub w regionie, z punktu widzenia wskaźników ekonomicznych lub wpływu na otoczenie, w opinii autora lub w opinii pracowników itd.


Prace należy zgłaszać przy użyciu elektronicznego formularza umieszczonego na stronie:


www.konkurs.prywatyzacja.edu.pl


Do wygrania między innymi laptop, netbook i praktyki w Ministerstwie Skarbu Państwa.


Prace konkursowe należy przesyłać do 7 listopada 2011 roku."

niedziela, 23 października 2011

Plany, studia, problemy...

Nasza uczelnia należy do największych w kraju. Kształcimy łącznie prawie 50 tys. studentów. Niektóre z kierunków zaliczają się do najbardziej obleganych i rok w rok biją rekordy popularności. Kierunki prowadzone na Wydziale Nauk o Wychowaniu należą - w większości - do tej właśnie grupy.

Duża ilość studentów to oczywiście wspaniała wiadomość ale i problemy związane z przestrzenią dydaktyczną czy dostępnością kadry naukowej i dydaktycznej. Dla studentów wykładowca jest jeden - dla niego żaków jest zwykle naprawdę dużo. Ta relacja jest oczywista ale nie zawsze dostrzegana. Jak to bywa z oczywistościami.

Wierzymy, że uda nam się poukładać programy i plany tak, aby niedogodności jak te opisane w artykule linkowanym poniżej było jak najmniej. Władze w osobie Kanclerza UŁ zapowiedziały przyjrzenie się sprawie. Doświadczenie wskazuje, że zwykle problemy udawało nam się spokojnie i rzeczowo rozwiązywać.

Będziemy Państwa informować o postępach prac!

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,10516464,Dzienne_studia_wieczorowe__Zajecia_glownie_po_poludniu.html

piątek, 21 października 2011

Nowa strona internetowa - specjalnie dla studentów!


Pod adresem www.cos.uni.lodz.pl znajdą Państwo nową stronę internetową Centrum Obsługi Studenta UŁ. Mamy nadzieję, że publikowane na niej informacje okażą się przydatne i wyjaśnią przynajmniej większą część kwestii, które czasami kryją się w gąszczy formalnych dokumentów i regulaminów...

Już wkróce w serwisie wirtualny spacer po osiedlu akademickim!

Zachęcamy do przesyłania uwag i sugestii :)

środa, 19 października 2011

Wystawa fotograficzna UŁ "Nauka i pasja są wszędzie"



„Nauka i pasja są wszędzie” to tytuł nowej wystawy fotograficznej Uniwersytetu Łódzkiego, którą można oglądać na ul. Piotrkowskiej 104 przed Urzędem Miasta Łodzi. Wystawę otworzyli prof. Włodzimierz Nykiel, Rektor UŁ oraz Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. Na wystawie można zobaczyć zdjęcia znakomitych profesorów, naukowców nie tylko przy pracy, ale także przy nieprzeciętnych ciekawych pasjach. I tak na przykład na zdjęciach widzimy jak profesor Włodzimierz Nykiel pielęgnuje swój ogród, a profesor Jakub Rembieliński z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej (w przeszłości także znakomity bokser) pozuje w swoich ulubionych bokserskich rękawicach. Możemy także zobaczyć m.in. profesorów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego – profesor Monikę Marcinkowską, dyrektora Instytutu Finansów i Bankowości podczas jazdy konnej oraz profesora Krzysztofa Koneckiego, wybitnego socjologa, podczas uprawiania jogi.

Autorem zdjęć jest Andrzej Wach. Wystawę można oglądać do 19 listopada 2011 r. Serdecznie zapraszamy.

wtorek, 18 października 2011

Pierwsza audycja radia UŁ - pierwsze koty za płoty!


"Radio UŁ" chociaż bez żądła, ale za to z mrówkami
Więcej... http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,10490134,_Radio_UL__chociaz_bez_zadla__ale_za_to_z_mrowkami.html#ixzz1b8LSgNyK"

"Premierowa audycja radia uniwersyteckiego nie rzuciła na kolana. Nadzieja w tym, że początki zawsze są trudne i kolejne studenckie magazyny będą ciekawsze"

My też mamy nadzieję, że autorzy audycji i redakcja radia wezmą sobie do serca ten tekst. Na pewno warto zaznaczyć, że początki zwykle są nieudane i trudne. Ale nie warto się zniechęcać :) Kibicujemy młodej redakcji, bo ostatecznie przede wszystkim chodzi o to, aby nauczyć się jak najwięcej.

Dziękujemy za opinię!

poniedziałek, 17 października 2011

II edycja Honor Academicus rozstrzygnięta!


Aż dwie nagrody dla dziennikarzy Honor Academicus zostały wręczone podczas Gali w Teatrze Nowym w Łodzi w dniu 16 października 2011 roku. Decyzją Kapituły uhonorowani zostali redaktor Michał Frąk z Gazety Wyborczej za cykl „Dyplom na temat” oraz redaktorzy Krystyna Piaseczna, Magdalena Olczyk i Leszek Bonar z TVP Łódź za „Magazyn Kulturalny”. Nagrodzeni nie kryli wzruszenia. Redaktor Krystyna Piaseczna nazwał nagrodę „małym Oskarem” w dziedzinie dziennikarstwa. Wśród nominowanych znaleźli się też redaktor Krzysztof Babij z Radia Łódź oraz redaktor Błażej Kronic z TV Toya.
Honor Academicus – Nagroda Łodzi Akademickiej dla Dziennikarzy jest wyróżnieniem tych dziennikarzy, którzy w swoich artykułach, audycjach i programach rzetelnie informują o nauce, szkolnictwie wyższym, życiu studenckim i działalności publicznych uczelni oraz oddziału PAN w Łodzi.
W tym roku do konkursu zgłoszono prace dziennikarskie kilkunastu dziennikarzy reprezentujących większość łódzkich redakcji prasy, radia, telewizji i portali internetowych. Kapituła zapoznała się z recenzjami przygotowanymi przez Komisję Ekspercką z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UŁ pod kierownictwem prof. Barbary Bogołębskiej.
Szczegółowe informacje na stronie www.honoracademicus.uni.lodz.pl

piątek, 14 października 2011

Najlepsze prace magisterskie dotyczące ochrony konkurencji i konsumentów wytypowane.

Sukces prawników z UŁ!

Najlepsze prace magisterskie dotyczące ochrony konkurencji i konsumentów
wytypowane. W tym roku zgłosiło się 47 uczestników. Wyboru zwycięskich
prac dokonała kapituła konkursu pod przewodnictwem Prezes UOKiK Małgorzaty
Krasnodębskiej-Tomkiel oraz Wicperezesa Jarosława Króla. Laureatom
gratulujemy!

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu ochrony konkurencji jest organizowany przez Prezes UOKiK od trzech lat. Po raz pierwszy jednak przyznano nagrody za prace dotyczące ochrony konsumentów. W obu kategoriach łącznie zgłosiło się 47 uczestników - osób, które obroniły swoje prace w minionym roku akademickim. Aż cztery nagrody oraz wyróżnienie zdobyły absolwentki Uniwersytetu Łódzkiego.

Opracowania dotyczyły m.in. nadużywania pozycji dominującej przez gminy,
pomocy publicznej, upadłości konsumenckiej i wprowadzającej w błąd reklamy
leków. Jury oceniało jakość merytoryczną pracy, jej formę, nowatorskie
ujęcie zagadnienia oraz poziom edytorski. Komisja konkursowa przyznała
następujące nagrody:

Ochrona konkurencji:

I miejsce zajęła Weronika Wiśniewska absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego za pracę Stosowanie praktyk ograniczających konkurencję w sektorze farmaceutycznym na tle prawa Unii Europejskiej. Zwycięskie opracowanie zostało napisane pod kierunkiem Prof.
dr hab. Marii Królikowskiej-Olczak. Zdaniem komisji konkursowej autorka
wykazała się szeroką wiedzą oraz umiejętnością analitycznego myślenia,
badając obszerne orzecznictwo UE, a następnie wysuwając ciekawe wnioski.

Laureatka otrzymała nagrodę w wysokości 5 tys. zł brutto.

II miejsce przyznano Aleksandrze Węgrzyk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego za pracę Dopuszczalność pionowych porozumień cenowych na gruncie europejskiego i krajowego prawa ochrony konkurencji. Promotorem pracy był dr Tadeusz Ławicki. Nagroda to 2 tys. brutto. W
opinii komisji praca porusza zagadnienia najbardziej aktualne z perspektywy przedsiębiorców. Laureatka za swoją pracę została także nagrodzona Wyróżnieniem Stowarzyszenia Prawa Konkurencji. Zwyciężczyni otrzymała dodatkowo 3 tys. zł brutto.

III miejsce przyznano Agnieszce Jasińskiej absolwentce Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego za pracę Pomoc państwowa udzielona polskim stoczniom w świetle prawa Unii Europejskiej. Promotorem
pracy był doc. dr Rudolf Ostrihansky. Zdaniem komisji autorka wybrała niezwykle trudny temat jakim jest pomoc publiczna. W swej pracy dokonała analizy pomocy udzielonej polskim stoczniom oraz jej zasadności.

Zdobywczyni trzeciego miejsca otrzymała 1 tys. zł brutto.

Ochrona konsumentów:

I miejsce zdobyła Iwona Piaskowska absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego za pracę na temat Ochrona konsumentów przed spammingiem e-mailowym i SMS-owym w prawie unijnym oraz polskim. Praca została napisana pod kierunkiem dr Moniki Namysłowskiej. Praca została nagrodzona za podjęcie bardzo aktualnego tematu, przemyślaną strukturę, wysoki poziom merytoryczny oraz dużą staranność opracowania. Laureatka otrzymała nagrodę w wysokości 5 tys. zł brutto.

II miejsce jury przyznało Iwonie Orłowskiej absolwentce Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego za pracę Legislacyjna i pozalegislacyjna regulacja reklamy porównawczej w Unii Europejskiej.
Promotorem była dr Monika Namysłowska. Jury doceniło w pracy ciekawe ujęcie tematu reklamy porównawczej, które znalazło wyraz w analizie zarówno w oparciu o przepisy prawa jak i samoregulacje stosowane przez branżę. Zwyciężczyni otrzymała 2 tys. zł brutto.

III miejsce przyznano Kamili Gierwatowskiej, absolwentce Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II za pracę Pozasądowe rozstrzyganie sporów w obrocie konsumenckim. Opracowanie zostało napisane pod kierunkiem dr. Michała
Chajdy. Praca nagrodzona za kreatywność oraz próbę wyjścia poza ramy analizy legislacji na poziomie wyłącznie teoretycznym. Zdobywczyni trzeciego miejsca otrzymała 1 tys. zł brutto.

Laureaci obu konkursów otrzymali także publikacje wydawnictwa Wolters
Kluwer Polska oraz roczny dostęp do elektronicznego wydania Dziennika
Gazety Prawnej.

Kolejne edycje konkursów na najlepszą pracę magisterską poświęconą
ochronie konkurencji i konsumentów odbędą się w 2012 roku. Do pierwszego z
nich mogą się zgłaszać absolwenci wszystkich kierunków, do drugiego -
wyłącznie absolwenci prawa. Dla autorów najlepszych opracowań w każdej z
tych dziedzin, przewidziano po trzy nagrody finansowe oraz wyróżnienie.
Zwycięzcy otrzymają po 5 tys. zł. Zgłoszenia należy przesyłać do 16 lipca
2012 roku.

Dodatkowe informacje dla studentów:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa
faks: 22 826 11 86

Dzień Edukacji Narodowej

Najserdeczniejsze życzenia!

czwartek, 13 października 2011

Startuje Radio Uniwersyteckie UL




Studenci UŁ, przede wszystkim dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kierunków pokrewnych będą teraz praktycznie uczyć się dziennikarstwa radiowego w Radiu Łódź. Rusza specjalna audycja „Radio Uniwersyteckie UL” zarówno na antenie radiowej, jak i w paśmie internetowym.
Uniwersyteckie Radio UL to rozgłośnia tworzona przez studentów dla studentów. Na jego antenie znajdą się wszystkie informacje, które dotyczą łódzkiego środowiska akademickiego. Z pewnością nie zabraknie tego, co dla żaków najważniejsze. Będzie i poważnie i wesoło. Audycje będą poruszać różne tematy: muzyka, kultura, sport, działalność studencka, uczelniane sprawy - to tylko niektóre z nich.
Władze UŁ i Radia Łódź podpisały w tej sprawie szczegółową umowę. Młodzi adepci dziennikarstwa zaczną swoją radiową przygodę już od 17 października 2011 roku – wtedy zostanie wyemitowana pierwsza audycja na żywo. Co miesiąc audycję „Radio Uniwersyteckie UL” przygotowywać będzie kilkunastu studentów, pracujących pod okiem opiekunów z Radia Łódź i uczelni.
Radio Uniwersyteckie UL to przede wszystkim pasja i chęć działania ludzi, którzy będą tworzyć program stacji. Dr Kinga Klimczak – naczelna Radia UL stawia na interaktywność audycji i kontakt ze Słuchaczami.
„Radia Uniwersyteckiego UL” będzie można słuchać na antenie Radia Łódź 99,2 MHz, w każdy poniedziałek w godzinach od 19:00 do 20:00.

poniedziałek, 10 października 2011

Nauka kluczem do wiedzy - nowy mural na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ


„Nauka kluczem do wiedzy” – to hasło stało się inspiracją powstania kolejnego muralu na Uniwersytecie Łódzkim, tym razem na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.
Autorem muralu jest Barys (Marcin Barjasz), twórca od dawna znany w łódzkich kręgach street artowych, współautor słynnej "łódki" na ulicy Piotrkowskiej 152, największego wówczas malowidła wielkoformatowego w Europie. Jest on również odpowiedzialny za projekt "Galeria Mobilna" polegający na namalowaniu obrazów na kilku tramwajach łódzkiego MPK. Ponadto, na przestrzeni ostatniego roku współtworzył on kilka z murali dla Fundacji Urban Forms, m.in. malowidło promujące Łódź jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.
Mural można obejrzeć wchodząc na teren Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego od strony ul. Rewolucji 39/41.

Ruszyła II edycja Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci!



„Wyprawa w świat mrówek” - taki tytuł miał wykład inauguracyjny Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci. W dniu 9 października 2011 r. na Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji UŁ o godz. 11.00 dr Marek Michalski z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ poprowadził prelekcje dla ponad trzystu małych studentów. Opowiadał o życiu mrówek, o ich gatunkach i funkcjach jakie pełnią w mrowisku. Prowadzący odpowiadał na pytania dzieci m.in.: Ile mrówek jest potrzebnych żeby unieść szafę? Czy istnieje mrówka dyplomata? Ile potrzeba mózgów mrówek, żeby utworzyć mózg człowieka? Dzieci otrzymały także specjalny indeks studenta UŁDD oraz znaczki od Rzecznika Praw Dziecka. W tym samym czasie trwał wykład dla rodziców dzieci „Mit i rzeczywistość w procesie wychowania”, która prowadziła dr Lidia Janiszewska z Instytutu Psychologii UŁ.

Projekt UŁDD skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów. Tak jak w poprzednim roku, program składa się z cyklu wykładów i warsztatów dla dzieci. Podczas spotkań mali studenci UŁDD poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i pasje, ucząc się poprzez zabawę. Program obejmuje także serię wykładów skierowanych do rodziców z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Łódzkiego i Studenckie Koła Naukowe oraz przedstawicieli instytucji, które są Partnerami Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci – Teatr Lalki i Aktora „Pinokio” oraz Muzeum Bajki „Semafor”.
Zajęcia odbywają się w co dwa tygodnie w niedziele w budynkach Uniwersytetu Łódzkiego oraz u naszych Partnerów.

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na wykłady – szczegółowe informacje na stronie www.dzieci.uni.lodz.pl. Zajęcia są bezpłatne – sponsorem UŁDD jest Fundusz Innowacyjnej Edukacji UŁ. Zapraszamy!

piątek, 7 października 2011

Trio Soli Sono w Filharmonii Łódzkiej - kupon za 10 zł!


23 października o 19.00 w Filharmonii Łódzkiej wystąpi Trio Soli Sono. Niemiecko-polski zespół zabierze słuchaczy w podróż po współczesnych brzmieniach, które przełamią stereotyp tzw. „muzyki poważnej”. Usłyszymy „Tryptyk o Meduzie”, skomponowany przez Witolda Szalonka w latach 1992-2001, w wersji kostiumowej wzbogaconej elementami ruchu scenicznego...

https://kultura.uni.lodz.pl/index.php/wydarzenie/widok/34

czwartek, 6 października 2011

Steve Jobs

"You don't have to aspire to be the next Steve Jobs to learn some lessons from his one-of-a-kind career. Perhaps that can be his greatest legacy of all — a generation of leaders who think bigger and aim higher because of what he achieved."

http://blogs.hbr.org/taylor/2011/08/why_steve_jobs_matters_to_you.html

W dzień jak dziś...

Ta piosenka przypomniała nam się jakoś natutralnie.

poniedziałek, 3 października 2011

Dzień integracyjny dla tegorocznych studentów programu Erasmus





W piątek 30 września 2011r, Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ oraz Erasmus Student Network zorganizowali dzień integracyjny dla tegorocznych studentów programu Erasmus. Zbiórka rozpoczęła się o godzinie 11.00. Około 150 studentów podzielonych na drużyny rozpoczęło podchody w Lasach Łagiewnickich. Zespoły walczyły na punkty biorąc udział w zabawach i konkursach. Po całym dniu zabaw, zmęczeni i wygłodniali młodzi ludzie z­ 20 krajów pomaszerowali do urokliwego kompleksu uniwersyteckiego na ul. Rogowskiej 26.

Tam czekali na nich z grillem pozostali pracownicy BWZ UŁ wraz z koordynatorami Erasmusowymi oraz nauczycielami Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców. Po gorącym powitaniu przez prowadzące osoby z BWZ, zwycięskie drużyny otrzymały nagrody. Pozostali mieli szansę na wygranie kolejnych nagród biorąc udział w konkursie ze znajomości języka polskiego i Polski. Jako nagrody Erasmusi dostawali tajemnicze karty do końca nie wiedząc, do czego one będą służyć. Gdy na sam koniec dowiedzieli się, że są to karnety wielokrotnego wstępu do łódzkiego Aquaparku Fala, przez tłum przeszedł szum zachwytu. BWZ UŁ zakupiło ze środków Programu Erasmus 80 karnetów na pływalnie na łączną kwotę około 20 tysięcy. Karnety ważne są do końca lutego 2012. Analizując priorytety stawiane przez Komisję Europejską oraz nacisk kładziony na rozwój fizyczny wśród studentów, postanowiliśmy obok oferty dydaktycznej między innymi tak właśnie zachęcać do przyjazdu na UŁ.

Pozostała część wieczoru minęła na spożywaniu przygotowanych przez zespół CSK smakowitości. Rozmowy w wielu językach i świetna zabawa trwały do późnego wieczora. BWZ uważa, że impreza ta na długo pozostanie w pamięci Erasmusów, którzy już na początku swojego pobytu w UŁ skosztowali naszej gościnności.

A może do kina?

Np. Cytryna?
Zapraszamy do Kina Cytryna na film "Kret". Dzięki serwisowi www.kultura.uni.lodz.pl można zakupić bilety z dużym rabatem. Dla pierwszych 5 osób - kubek UŁ gratis!

Fundacja DOBRZE ŻE JESTEŚ...

Zapraszamy - warto pomóc!

Fundacja DOBRZE ŻE JESTEŚ powstała z ogromnej potrzeby jaką jest pozamedyczne wsparcie pacjentów w szpitalach na oddziałach ciężkich. Stało się to w maju 2005 roku, a w listopadzie 2006 roku otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego.

Pozyskujemy, szkolimy i wprowadzamy wolontariuszy na oddziały hematologiczne i onkologiczne dla dorosłych w 6 miastach w Polsce: Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Krakowie i Gdańsku. W Łodzi działamy w dwóch szpitalach:

- na oddziale chorób wewnętrznych "A" I SM im. E. Sonnenberga, oraz

- w klinice hematologii WSS im M. Kopernika.

Nasi wolontariusze mogą odwiedzać pacjentów każdego dnia wnosząc uśmiech, poświęcając jedynie swój czas na rozmowy, spacer, pomoc w drobnych zakupach, czytaniu książki czy zwyczajnie będąc obecnym. To wyjątkowe doświadczenie zmienia świat ludzi potrzebujących i cierpiących na lepszy.

Zapewniamy miłą atmosferę, opiekę psychologa i koordynatora. Już w październiku rozpoczyna się ostatni w tym roku cykl szkoleń na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 6 października o godz. 17:30 w sali wykładowej Kliniki Hematologii WSS im. M. Kopernika.

Szkolenia odbędą się kolejno 7 (psycholog), 11 (lekarz i pielęgniarka) i 14 października (koordynator krajowy) o tej samej porze.

JESTEŚMY po to, by nie zabrakło nadziei, uśmiechu... czy też po prostu
drugiego człowieka.

Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać ciekawych ludzi -
dołącz do nas !

Kontakt:
tel.: 531 748 333
email.: lodz@dobrzezejestes.pl