środa, 7 października 2009

„Zaniedbane dzieciństwo – neglected childhood”

Bieda dotyczy coraz młodszych...

Dzieci na marginesie społeczeństwa...

Zaniedbane dzieciństwo

8 i 9 października w Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym UŁ

przy ul. Rogowskiej 26 w Łodzi

odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pod hasłem

„Zaniedbane dzieciństwo – neglected childhood”

Konferencja zorganizowana przez Katedrę Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Instytutu Socjologii UŁ i Fundację Instytut Inicjatyw Społecznych, poświęcona będzie procesom juwenalizacji biedy i marginalizacji najmłodszych członków społeczeństwa w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Mity i stereotypy w dziejach Polski i Ukrainy w XIX i XX wieku

To tytuł konferencji, która odbywać się będzie w dniach 8-9 października 2009 r. Organizatorami są Interdyscyplinarny Zespół Badań Nad Dziejami Tradycji i Mitów Historycznych i Katedra Historii Historiografii UŁ przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi.

Miejsce: Instytut Historii UŁ przy ul. Kamińskiego 27a

Konferencja ma charakter otwarty, poszczególnym częściom obrad mogą się przysłuchiwać wszystkie osoby zainteresowane problematyką.

Powitanie

Serdecznie witamy na oficjalnym blogu naszej uczelni. Za pomocą takich właśnie narzędzi chcemy umożliwić i ułatwić dostęp do informacji z życia Uniwersytetu. Technologie stwarzają tu szansę, której nie można przegapić.

A zatem: zapraszamy do śledzenia nie tylko oficjalnych i informacyjnych stron UŁ ale także mikroblogu, galerii internetowej, filmów i, oczywiście, oficjalnego bloga.

Do zobaczenia
Zespół Promocji UŁ