wtorek, 22 listopada 2011

Kibicuj fair. Łódzki projekt najlepszy w Polsce!

"Łódzki projekt został uznany za najlepszy w Polsce. Nazywa się "Jestem fair". Dobrze znają go łódzcy gimnazjaliści. Uczy kibicowania bez agresji, bez bójek i ustawek. Tępi stadionowe chuligaństwo i antysemityzm. Wychowuje nowe pokolenie kibiców.


Program został przygotowany przez Urząd Miasta Łodzi i Uniwersytet Łódzki. Trwa od stycznia, ale od wczoraj jest polskim kandydatem do Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA). Nominowało go Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, uznając za najlepszy spośród 36 projektów nadesłanych z całego kraju.

- Wyróżniał się m.in. zaangażowaniem klubów piłkarskich w prowadzenie zajęć z dziećmi, udziałem znanych zawodników, ale także możliwością wykorzystania w innych krajach Unii - uzasadnia wybór Małgorzata Woźniak, rzeczniczka prasowa MSWiA.


- To wielki zaszczyt. Teraz trzymamy kciuki za zwycięstwo! - kibicują pracownicy Wydziału Edukacji UMŁ.

- Takie projekty są niezmiernie ważne w kontekście Euro 2012. Wszystkim nam zależy, by mistrzostwa były festiwalem radości i polskiej gościnności, a nie chuligańskich ekscesów, które zakłócają ten obraz - mówił podczas inauguracji projektu Adam Rapacki, ówczesny podsekretarz stanu w MSWiA."

Za:
Gazeta Wyborcza