piątek, 25 marca 2011

Wydział Prawa i Administracji UŁ w ścisłej krajowej czołówce!
Absolwenci UŁ jednymi z najlepszych młodych prawników Polsce


Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowało wyniki egzaminów na aplikację adwokacką, radcowską i notarialną. Okazało się, że w latach 2008-2010 największy procent absolwentów zdających te egzaminy to absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, a na drugim miejscu absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego. W tym roku absolwenci WPiA UŁ okazali się najlepsi w kategorii egzaminów na aplikację notarialną. W sumie zajęli za
rok 2010 trzecią lokatę.

W związku z tymi osiągnięciami Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski wystosował do prof. Włodzimierza Nykiela, Rektora UŁ list gratulacyjny, w którym czytamy m.in. :


Uniwersytet Łódzki jest jedną z wiodących polskich uczelni, kształcących przyszłe polskie i zagraniczne elity ludzi mądrych i odpowiedzialnych, o szerokich horyzontach intelektualnych, tolerancyjnych i otwartych na odmienne poglądy i idee. Wysoka pozycja Uniwersytetu Łódzkiego wśród uczelni wyższych przygotowujących studentów do egzaminu na aplikacje prawnicze jest tego kolejnym potwierdzeniem.

Czytaj dalej

Foto Dej w Pałacu Biedermanna

Wraz z nadejściem wiosny do życia budzi się również Foto Dej. Tym razem zapraszamy Was do Pałacu Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej.

Będzie to już 13. edycja zabawy. Tym razem zapraszamy Was do Pałacu Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej. Ten należący do Uniwersytetu Łódzkiego budynek został gruntownie odrestaurowany i w środku można poczuć atmosferę, gdy zamieszkiwała go rodzina Biedermannów. Będziecie mieli okazję przekonać się o tym już 2 kwietnia.

Z aparatem będziecie mogli poruszać się po frontowej części pałacu, gdzie znajdują się przede wszystkim sale reprezentacyjne, ale też i kilka sal dydaktycznych. Poza tym, jeśli tylko pogoda dopisze, do Waszej dyspozycji będzie również ogród okalający pałac Biedermanna.

Cały tekst