wtorek, 6 grudnia 2011

Jurek Owsiak na naszej Uczelni


Uniwersytet Łódzki chcąc uatrakcyjnić ofertę edukacyjną, zaoferował studentom polskim i zagranicznym programu Erasmus możliwość nabycia jednej z najważniejszych w życiu umiejętności – udzielania pierwszej pomocy. W związku z tym w dniach 2-4 grudnia 2011 r. uczelnia zorganizowała wspólnie z firmą Złoty Melon szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Kurs przeprowadzony został przez instruktorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gościem specjalnym, który rozpoczął cykl szkoleń był Jurek Owsiak. Spotkanie zostało uroczyście otwarte przez prof. Zofię Wysokińską – Prorektor UŁ ds. Współpracy z Zagranicą.
Przedmiotem szkolenia były podstawowe zabiegi ratujące życie, defibrylacja oraz udzielanie pierwszej pomocy u dorosłych, dzieci i niemowląt. Szkolenie składało się przede wszystkim z ćwiczeń praktycznych. Każdy z uczestników po szkoleniu otrzymał imienny prestiżowy certyfikat American Heart Association HEARTSAVER, który jest uznawany przez różne instytucje na całym świecie.
Pomysłodawcą inicjatywy było Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ. Gratulujemy pomysłu!

Gala Absolwentów 2011 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym


W dniu 3 grudnia 2011 r. po raz trzeci na największym wydziale Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste zakończenie studiów. Studentom ubranym w togi i birety z napisem „Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego” zostały wręczone dyplomy. Podczas Gali Absolwentów zostały także rozdane medale za chlubne studia oraz nagrody dla najlepszych studentów przyznane przez Wydziałową Radę Biznesu. Studenci otrzymali staże w firmach, nagrody pieniężne, szkolenia, kurs golfa i wiele innych atrakcyjnych nagród.
Galę Absolwentów uświetnił występ artystów ze Studia Piosenki Forum pod kierunkiem Teresy Stokowskiej-Gajdy. W repertuarze znalazły się piosenki studenckie oraz znane utwory polskich klasyków poezji. Wieczorem odbył się Bal Absolwentów w restauracji Satyna. Zabawa trwała do białego rana.