środa, 9 listopada 2011

Sukces dwóch kół naukowych z UŁ w konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego "StRuNa 2011"

5 listopada 2011 r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia w konkursie StRuNa. Celem konkursu jest podsumowanie działalności naukowej kół i innych organizacji studenckich.

W jury konkursu StRuNa zasiada 21 osób - wykładowców akademickim, członków organizacji pozarządowych, byłych członków kół naukowych.

Zwycięzcą w kategorii Konferencja roku 2011 została zorganizowana przez Koło Naukowe Edytorów UŁ ogólnopolska konferencja edytorsko-literaturoznawcza "Tekst-Tworzywo-Twórca". Jej istotą były nie tylko panele dyskusyjne dotyczące edytorstwa, typografii i literaturoznawstwa, ale również wystawy projektantów , które podziwiać można było w przestrzeni konferencyjnej.

W kategorii Publikacja roku 2011 wyróżnienie zdobyło Studenckie Koło Naukowe "Human Resources Managemen" Uniwersytetu Łódzkiego, za projekt "Dobry start kariery zawodowej". Książka została wydana w 2010 roku nakładem Wydawnictwa UŁ, w red. A. Rogozińskiej-Pawełczyk i D. Majewskiego.

Laureatom gratulujemy!

Odbył się kolejny Rodzinny Dzień Sportu


W dniu 5 listopada 2011 odbył się kolejny Rodzinny Dzień Sportu.
Podczas tego wydarzenia dzieci uczyły się gry w tenisa, mamy ćwiczyły na sali aerobowej, a ojcowie - na siłowni. Chętni grali w siatkówkę.
Na kolejne spotkanie zapraszamy 10 grudnia w godz. 10.00-14.00 do Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ, na ul. Styrskiej 20/24 w Łodzi.

Czy istnieje przepis na sukces – spotkanie z Leszkiem Czarneckim


Pierwsza w województwie łódzkim (a dwunasta w Polsce) debata PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ organizowana wspólnie przez Leszka Czarneckiego i Uniwersytet Łódzki odbędzie się na Auli T1 na Wydziale Ekonomiczno - Socjologicznym UŁ przy ul. Rewolucji 41/43 w dniu 17 listopada br. w godz. 9:45 –12:00. Celem tej kampanii jest umożliwienie swobodnego dialogu między młodymi ludźmi a znanymi przedsiębiorcami. Spotkanie zostanie uroczyście rozpoczęte przez prof. Włodzimierza Nykiela – Rektora UŁ.
GOŚĆMI SPECJALNYMI SPOTKANIA BĘDĄ:
LESZEK CZARNECKI, prywatny przedsiębiorca, inwestor giełdowy, założyciel i główny akcjonariusz m.in.: GETIN Banku, Noble Banku, Open Finance i LC Corp.
JAN KOLAŃSKI, prezes i większościowy udziałowiec grupy Colian S.A., twórca sukcesu marek takich jak: Grześki, Jeżyki czy Wafle Familijne.
Moderatorem dyskusji będzie Roman Młodkowski, redaktor naczelny TVN CNBC Biznes.
Podczas spotkania zaproszeni goście opowiedzą również o drodze jaką wybrali, motywacjach, które nimi kierują oraz czynnikach, które sprawiły, że osiągnęli sukces. Spotkanie będzie miało charakter otwartej dyskusji. Każdy jego uczestnik będzie miał możliwość zadania pytania Leszkowi Czarneckiemu, gościom specjalnym oraz moderatorowi.
Przewidziany jest konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.
Współorganizatorami spotkania jest SKN Inwestor.

Zapraszamy na...

FESTIWAL FILMÓW ANTYDEPRESYJNYCH - RELANIUM :D
A w programie m.in. koncert Tymon & The Transistors - koncert odbędzie się w klubie Improwizacja przy ul. Wólczańskiej 38

Zapraszamy do serwisu: kultura.uni.lodz.pl