piątek, 18 listopada 2011

Przepis na sukces według Leszka CzarneckiegoNa spotkanie z jednym z najbogatszych Polaków i jego gośćmi do auli Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ przyszło ponad 600 młodych ludzi. Na pytanie czy istnieje przepis na sukces w biznesie, odpowiadali:
- Leszek Czarnecki - przedsiębiorca, inwestor giełdowy, większościowy akcjonariusz m.in.: GETIN Banku, Noble Banku i Open Finance, trzeci na liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost”
- Jan Kolański - prezes zarządu polskiej grupy kapitałowej Colian SA, producenta Goplany, Grześków, Helleny i Jeżyków
- Jan Kościuszko - prezes i autor sukcesu sieci restauracji Polskie Jadło, wcześniej właściciel Chłopskiego Jadła.
Dyskusję prowadził Roman Młodkowski - redaktor naczelny TVN CNBC Biznes. Na spotkaniu obecne były także władze uczelni.
Było to pierwsze tego typu spotkanie w województwie łódzkim (a dwunaste w Polsce). Celem kampanii „Przedsiębiorczość” organizowanej przez Leszka Czarneckiego i najlepsze uczelnie w kraju jest umożliwienie swobodnego dialogu między młodymi ludźmi a znanymi przedsiębiorcami. Podczas spotkania Leszek Czarnecki, Jan Kolański i Jan Kościuszko opowiadali o swojej drodze do sukcesu u motywacjach, które nimi kierowały.
Współorganizatorami spotkania był Uniwersytet Łódzki i jest SKN Inwestor.
Relacja z wydarzenia :
http://lodz.gazeta.pl/lodz/51,35153,10665327.html?i=0

Prof. Ewa Marynowicz-Hetka doktorem Honoris Causa Uniwersytetu Ostrawskiego

Uroczyste uhonorowanie Pani Profesor tytułem doktora h.c. odbyło się w dniu
10 listopada 2011 roku w Uniwersytecie Ostrawskim.
Prof. zw. dr hab. Ewa Marynowicz-Hetka to wybitna osobowość w dziedzinie pedagogiki społecznej i pracy socjalnej w Europie.
Na Uniwersytecie Łódzkim Kieruje Katedrą Pedagogiki Społecznej, jest członkiem Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.
Pani Profesor w latach 1991 – 1996 pełniła funkcję Dziekana Wydziału Nauk
o Wychowaniu UŁ.

UŁ jednym z Liderów Mobilności Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego

Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie i Uniwersytet Wrocławski zostały Liderami Mobilności Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego. Uczelnie te uczestniczą w wymianie z Norwegią, Islandią i Liechtensteinem.

"Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy poprzez wymianę studentów i pracowników naukowych bardzo przyczynia się do zacieśniania stosunków między naszymi krajami. Wymiana umożliwia m.in. bliższe poznanie kultury, tradycji krajów, do których przyjeżdżają. (...) Daje im nie tylko wiedzę, ale też doświadczenie i inspiracje do dalszej pracy" - powiedział podczas czwartkowej Gali Mobilności Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego w Warszawie ambasador Norwegii Enok Nygaard.


Więcej... http://wyborcza.pl/1,91446,10659768,Cztery_uczelnie_Liderami_Mobilnosci_Funduszu_Stypendialnego.html#ixzz1e2raOLSF