wtorek, 17 czerwca 2014

Napisali o nas :)

Młodzi naukowcy z Łódzkiego nagrodzeni przez Polską Akademię Nauk

"Dziennik Łódzki, 16 czerwca 2014 r. Paweł Patora

Pięciu najbardziej obiecujących młodych łódzkich naukowców otrzymało w poniedziałek (16 czerwca) nagrody przyznane przez prezesa PAN Oddział w Łodzi.

Nagrody za wybitne osiągnięcia przyczyniające się do rozwoju nauki dla młodych uczonych pracujących na terenie województwa łódzkiego prezes oddziału PAN przyznaje na zgodny wniosek Prezydium Oddziału PAN i Konferencji Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych. Nagradzani są naukowcy i artyści do 38. roku życia. Laureatów wskazała kapituła, której przewodniczył prof. Marian Mikołajczyk.

Nagrody otrzymali: w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych - dr hab. Piotr Krajewski z Uniwersytetu Łódzkiego, w dziedzinie nauk ścisłych -dr Bartosz Zieliński i dr hab. Michał Rachwalski, obaj z UŁ, w dziedzinie nauk technicznych - dr hab. Przemysław Ignaciuk z Politechniki Łódzkiej, a w dziedzinie twórczości artystycznej - dr Łukasz Kwiatkowski, pianista z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Nagrody wręczali i gratulowali laureatom: prof. Aleksander Welfe, prezes łódzkiego oddziału PAN, prof. Włodzimierz Nykiel - przewodniczący Konferencji Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Cały artykuł: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3475183,mlodzi-naukowcy-z-lodzkiego-nagrodzeni-przez-polska-akademie-nauk-zdjecia,id,t.html