środa, 16 listopada 2011

Punkt Podawczy w Rektoracie UŁ


Poniżej prezentujemy infografikę, przedstawiającą ideę Punktu Podawczego uruchomionego w Rektoracie UŁ

http://www.flickr.com/photos/promocja_ul/6350656586/sizes/o/in/photostream/

O Łodzi na wielkim ekranie


W semestrze zimowym roku akademickiego 2011/2012 Zakład Historii i Teorii Filmu UŁ we współpracy z Muzeum Kinematografii przygotował dla wszystkich miłośników Łodzi i filmu projekcje poświęcone różnym filmowym obliczom „miasta kominów i fabryk“. Filmy, których głównym bohaterem jest Łódź, wyświetlane są od początku października do początku grudnia w każdy wtorek o godzinie 18:00 w kinie „Kinematograf“ (plac Zwycięstwa 1). Po każdym seansie ma miejsce dyskusja dotycząca wcześniej prezentowanego obrazu, którą moderuje dr Ewa Ciszewska.

Wśród tytułów, które do tej pory zobaczyla publiczność, znalazły się zarówno znane filmy – jak Życie wewnętrzne Marka Koterskiego – jak również bardzo rzadko wyświetlane Czerwone węże Wojciecha Fiwka. Uczetnicy przeglądu obejrzeli także Historię pewnej miłości Wojciecha Wiszniewskiego, reżysera znanego przede wszystkim z filmów krótkometrażowych.

Projekt ten stanowi znakomity przykład współpracy Uniwersystetu Łódzkiego z miejską instytucją kultury. Szczególnie, że za jego sprawą ma miejsce dialog uczelni z publicznością nieakademicką. W projekcjach filmowych, jak i dyskusjach udział może wziąć każdy zainteresowany. Osoby nie będące uczetnikami kursu mogą w kasie kina nabyć bilety na każdy z wyświetlanych filmów. Sądząc po frekwencji i osobach zasiadających na widowni, wydarzenie to cieszy się znacznym zainteresowaniem, nie tylko pośród studentów. Terminy następnych projekcji znajdują się w programie kina.