piątek, 25 listopada 2011

Głosujcie na sportowców UŁ!

Sportowcy Uniwersytetu Łódzkiego zostali nominowani w plebiscycie „Dziennika Łódzkiego” Sportowiec Roku 2011. Sebastian Sobczak i Piotr Janiak z klubu AKS Uniwersytetu Łódzki ego zdobyli w 2011 roku akademickie mistrzostwo Polski i akademickie mistrzostwo Europy w siatkówce plażowej oraz mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej seniorów.

Głosować można poprzez SMS-y i poprzez kupony zamieszczone w „Dzienniku Łódzkim”.

Aby zagłosować na naszą drużynę poprzez SMS należy wysłać wiadomość na numer 72355 o treści SPORT.43.


Całkowity koszt SMS to 2,46 z VAT. Każdy kto odda głos dostanie zwrotną wiadomość z kodem do darmowego e-wydania „DŁ”, który można realizować na portalu www.prasa24.pl.

Głosowanie SMS trwa od 24 listopada 2011 do 30 stycznia 2012 r., do godz. 23.59

Uniwersytet Łódzki uczelnią roku!

w plebiscycie Łódzkiego Studenckiego Forum BCC - Gala Biznesu 2011

Tak jak w roku ubiegłym, Uniwersytet Łódzki zyskał, jako uczelnia, największe uznanie w plebiscycie organizowanym przez studentów zrzeszonych w Business Centre Clubie w Łodzi. UŁ był nominowany do tego wyróżnienia wraz z Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Celem organizowanego przez studenckie BCC przedsięwzięcia jest promocja przedsiębiorczości wśród młodych osób, a także tworzenie sprzyjającego klimatu dla podejmowania nowych inicjatyw. Podczas Gali Biznesu zostają wręczone statuetki, które są uwieńczeniem konkursu, mającego na celu zaprezentowanie osób i instytucji związanych z rozwojem przedsiębiorczości w naszym regionie.

W przedsięwzięciu biorą udział przede wszystkim młodzi liderzy ze wszystkich kluczowych dziedzin życia społecznego i gospodarczego oraz wielu innych znamienitych gości, reprezentujących największe organizacje biznesowe, postaci ze świata nauki, politycy, a także przedstawiciele organizacji studenckich z całej Polski.

Nad częścią konkursową czuwa kapituła złożona z przedstawicieli organizacji studenckich, działających w naszym regionie (samorządy studenckie wyższych uczelni, koła naukowe, biura karier, studenckie
organizacje międzynarodowe.

Wyróżnionymi w tym roku są także między innymi: w kategorii

Polityk roku - John Godson,
Dziennikarz roku - Jacek Grudzień,
Firma roku - Grupa TOYA,
Osobowość środowiska naukowego - prof. Marek Belka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!