poniedziałek, 25 lipca 2011

Wakacyjnie...


Wakacje w pełni - chociaż pogoda nie rozpieszcza. Może zatem coś innego, nie związanego z nauką?

Wystawa kwiatów i roślin ozdobnych

jest wspólnym przedsięwzięciem Galerii oraz całego środowiska ogrodniczego Łodzi, na czele z Ogrodem Botanicznym w Łodzi...

Związkiem Ogrodniczym w Łodzi, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Ogrodnictwa SITO, Giełdą Ogrodniczą, Łódzkim Klubem Florystów, Towarzystwem Przyjaciół Ogrodu Botanicznego oraz Hurtownią Kwiatów "Fleura". Jest to czwarta z ekspozycji, które regularnie są prezentowane od 2008 roku w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Park im. H. Sienkiewicza.

To wyjątkowe wydarzenie, przygotowane przez Osoby o wielkiej pasji i wiedzy, nawiązuje do wspaniałej tradycji wystaw najsłynniejszego łódzkiego ogrodnika Wojciecha Salwy, które miały miejsce właśnie w tej Galerii w latach 20. XX w.

Wystawie towarzyszy kiermasz bylin i kwiatów oraz warsztaty rodzinne, podczas których najmłodsi, a także młodzież i dorośli będą mogli aktywnie uczestniczyć w układaniu kwiatowych bukietów. Patronat honorowy nad wystawą objęli Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.