czwartek, 13 października 2011

Startuje Radio Uniwersyteckie UL
Studenci UŁ, przede wszystkim dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kierunków pokrewnych będą teraz praktycznie uczyć się dziennikarstwa radiowego w Radiu Łódź. Rusza specjalna audycja „Radio Uniwersyteckie UL” zarówno na antenie radiowej, jak i w paśmie internetowym.
Uniwersyteckie Radio UL to rozgłośnia tworzona przez studentów dla studentów. Na jego antenie znajdą się wszystkie informacje, które dotyczą łódzkiego środowiska akademickiego. Z pewnością nie zabraknie tego, co dla żaków najważniejsze. Będzie i poważnie i wesoło. Audycje będą poruszać różne tematy: muzyka, kultura, sport, działalność studencka, uczelniane sprawy - to tylko niektóre z nich.
Władze UŁ i Radia Łódź podpisały w tej sprawie szczegółową umowę. Młodzi adepci dziennikarstwa zaczną swoją radiową przygodę już od 17 października 2011 roku – wtedy zostanie wyemitowana pierwsza audycja na żywo. Co miesiąc audycję „Radio Uniwersyteckie UL” przygotowywać będzie kilkunastu studentów, pracujących pod okiem opiekunów z Radia Łódź i uczelni.
Radio Uniwersyteckie UL to przede wszystkim pasja i chęć działania ludzi, którzy będą tworzyć program stacji. Dr Kinga Klimczak – naczelna Radia UL stawia na interaktywność audycji i kontakt ze Słuchaczami.
„Radia Uniwersyteckiego UL” będzie można słuchać na antenie Radia Łódź 99,2 MHz, w każdy poniedziałek w godzinach od 19:00 do 20:00.