środa, 15 lutego 2012

Łódzcy uczniowie polubili matematykę?

Niespodziewanie duża liczba, bo aż 876 licealistów i 556 gimnazjalistów z naszego województwa wzięła udział w konkursie "Matematyka – moja pasja". Organizatorami konkursu są Wydział Matematyki i Informatyki UŁ, Liceum Ogólnokształcące UŁ im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz Łódzki Kurator Oświaty. Pomysłodawcą idei był dr Andrzej Rychlewicz. Konkurs odbywa się pod patronatem rektora Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Włodzimierza Nykiela, który ufundował nagrody główne (netbooki) dla zdobywców pierwszego miejsca w dwóch kategoriach wiekowych. Cenne są także nagrody pozyskane od sponsorów Pekao SA, Dalkia, Casio, Res Polona i PTM, którzy ufundowali tablety, kalkulatory naukowe oraz książki.

Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w dniu 21 lutego 2012 r. o godz. 10.30 w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ.

Cieszymy się, że w naszym województwie matematyczna pasja ogarnęła uczniów i wierzymy, że w przyszłości część z nich będzie studiować na naszym Uniwersytecie kierunki ścisłe.