poniedziałek, 12 października 2009

Oświadczenie władz Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej

w związku z artykułem, który ukazał się 10.10. 2009 r. w łódzkim dodatku do Gazety Wyborczej:


Zgodnie z kalendarzem posiedzeń Senatu UŁ ostatnie posiedzenie w roku akademickim 2008/2009 odbyło się 22 czerwca 2009 r. a pierwsze posiedzenie w nowym roku akademickim przypadło na 21 września 2009 r.

W międzyczasie trwała rekrutacja na studia i sesje egzaminacyjne. Na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej rekrutacja na kierunek informatyka nie dała wypełnienia limitu miejsc na studia stacjonarne, jednocześnie padały pytania ze strony osób zainteresowanych studiami niestacjonarnymi zarówno od kandydatów jak i studentów, którzy w czasie studiów podjęli pracę. Przygotowania do utworzenia studiów niestacjonarnych rozpoczęły się w lipcu, formalne ich uruchomienie było możliwe dopiero na najbliższym posiedzeniu Senatu, to jest 21 września. Kiedy okazało się, że studiami niestacjonarnymi zainteresowani są również byli studenci AHE, dziekan wydziału FiIS wystąpiła do Prorektora ds. Ekonomicznych o zmianę kalendarza opłat za te studia.

Termin pierwszej wpłaty został przesunięty z 15 na 30 października, tak aby nowi studenci mieli czas do namysłu przed podjęciem ostatecznej decyzji. Do dnia dzisiejszego Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej nie pobrał żadnej opłaty za studia od byłych studentów AHE.

Dla miłośników śpiewu...

Studentów, Doktorantów, Pracowników UŁ i Wszystkich Miłośników Śpiewu, którzy chcą nauczyć się śpiewać pod kierownictwem profesjonalistów, zapraszamy do wspólnego muzykowania.

Spotkania :

Wtorki, od godz. 17.30 - Aula im. prof. Szuberta ( Lindleya 5)

Czwartki, od godz. 18.00 - Aula im. prof. Szuberta ( Lindleya 5)

Kontakt: prof. Andrzej Ryłko 602 49 50 45, 606 93 14 14