wtorek, 13 września 2011

Koncert uniwersytecki w Filharmonii Łódzkiej!


Serdecznie zapraszamy na KONCERT UNIWERSYTECKI, którym rozpoczynyamy naszą współpracę z Filharmonią Łódzką:


W drodze do Bergen
29.09.2011
Czwartek, 19.00

Zapewne, patrząc na tytuł koncertu, zastanawiają się Państwo, co wspólnego z norweskim Bergen mają takie utwory, jak Bajka Stanisława Moniuszki, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur Fryderyka Chopina czy Wariacje na temat Paganiniego Witolda Lutosławskiego? Otóż, o ile same wymienione wyżej kompozycje nie mają z tym miejscem żadnego głębszego związku, to jednak wykonane przez naszą orkiestrę – jak najbardziej – mają! Znajdą się one bowiem w repertuarze koncertów, które nasza orkiestra zagra w Norwegii na początku października. Muzycy, w ramach projektu „Łódź – Bergen: współczesna muzyka, współczesne metody zarządzania w kulturze”, wystąpią tam w Kościele Krzyża oraz słynnej Grieghalle. Podczas koncertu w Filharmonii Łódzkiej orkiestrę poprowadzi Daniel Raiskin, zaś solistką będzie jedna z najlepszych interpretatorek muzyki współczesnej Ewa Kupiec.

Wyróznienie dla Krzysztofa Candrowicza

"Łodzianin na europejskiej liście młodych talentów

Krzysztof Candrowicz, dyrektor Łódź Art Center, Fotofestiwalu i festiwalu Łódź Design znalazł się w grupie czterdziestu europejskich liderów programu 40 UNDER 40. Na liście są dyrektorzy międzynarodowych korporacji, menadżerowie, eurodeputowani oraz prezydenci miast z państw Unii Europejskiej.

Każdego roku wybierana jest grupa 40 młodych talentów w wieku pomiędzy 30 a 40 lat. Uczestnicy programu są zaproszeni do Paryża i Brukseli na spotkania liderów wielu dziedzin (m.in. polityki, biznesu, społeczeństwa obywatelskiego, a także kultury i sztuki). Misją unijnego programu 40 UNDER 40 jest "zgromadzenie co roku czterdziestu najwybitniejszych umysłów na kontynencie, które, dzięki zdolności do inspirowania innych, przyczynią się do umocnienia wiodącej roli Europy". Organizatorom zależy na rozwoju społeczności przywódców europejskich oraz wymianie dobrych praktyk."

Krzysztof Candrowicz jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Serdecznie gratulujemy!

Więcej:
http://cjg.gazeta.pl/CJG_Lodz/1,104407,10276230,Lodzianin_na_europejskiej_liscie_mlodych_talentow.html