poniedziałek, 19 października 2009

Galeria zdjęć z uroczystości nadania doktoratów honoris causa...

"Margaret Thatcher i prof. Władysław Bartoszewski otrzymali tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego. Uroczystość nadania tytułów odbyła się wczoraj - studentów ominęły zajęcia, za to wielu z nich dołączyło do pracowników i gości UŁ, którzy oklaskiwali dwoje wyróżnionych".

Margaret Thatcher i prof. Władysław Bartoszewski

Margaret Thatcher i prof. Władysław Bartoszewskihttp://www.flickr.com/photos/promocja_ul/sets/72157622493331065/

Sukces!

Z wielką radością przyjęliśmy informację, że dr Paulina Sztabińska adiunkt w Katedrze Historii Sztuki UŁ otrzymała stypendium "Polityki" - "Zostańcie z nami": http://www.polityka.pl/obrotny-desperado/Lead30,1915,303775,18/

Serdecznie gratulujemy!

"Jej zainteresowania dotyczą sztuki XX w. oraz zagadnień związanych z postmodernizmem, m.in. zmian w relacji artysta-dzieło-odbiorca. Drugim nurtem jej badań jest problem przestrzeni w sztukach plastycznych, ujęty z perspektywy postmodernizmu. Laureatka m.in. konkursu im. Jana Józefa Lipskiego na najlepszą rozprawę magisterską w 2003 r. Sekretarz redakcji rocznika „Art Inquiry”. Współautorka i współredaktorka książki „Imiona własne sztuki łódzkiej. Współczesne malarstwo, grafika, rzeźba i twórczość intermedialna”. Kończy przygotowywać do druku książkę „Geometria a natura. Polska sztuka abstrakcyjna w drugiej połowie XX w.”. Wyróżniona w ubiegłorocznej edycji konkursu „Zostańcie z nami!”.

Nominował: prof. Janusz Kramarek." Za: www.polityka.pl