poniedziałek, 1 marca 2010

Nowy projekt w ramach akcji Uniwersytet Zawsze Otwarty

Emeryci to osoby nadal aktywne, pełne chęci życia i możliwości poznawczych. Wielu z nich ma jeszcze siły i chęci aby uczestniczyć w różnych obszarach życia społecznego. Integracja pokoleń w obszarze Uniwersytetu jest wyjściem na przeciw potrzebom osób starszych, a młodych może wiele nauczyć.

Idea społeczeństwa otwartego zobowiązuje nas wszystkich do akceptacji i wzajemnego szacunku dla potrzeb wszystkich grup społecznych i pokoleń. Seniorzy ze Śródmiejskich Domów Dziennego Pobytu MOPS z wielką przyjemnością i zaangażowaniem będą uczestniczyć w projekcie Uniwersytetu Łódzkiego...

Wykłady, prelekcje i zajęcia warsztatowe wzbogacą ich codzienną aktywność i pozwolą rozwijać zainteresowania.

Dla studentów którzy będą chcieli wspierać seniorów w uczestnictwie w życiu UŁ będzie to możliwość poszerzenia doświadczeń i wzbogacenie relacji społecznych. Seniorzy to żywa historia, skarbnica wspomnień i po prostu mili i życzliwi ludzie.

z inicjatywy pani Joanny Czarneckiej - wolontariuszki Śródmiejskich Domów Dziennego Pobytu MOPS - postanowiliśmy poszerzyć zakres akcji Uniwersytet Zawsze Otwarty o program zajęć, spotkań i prelekcji dla seniorów. Odzew społeczności UŁ, do której skierowaliśmy propozycję uczestnictwa w projekcie był znakomity.

Swój udział zadeklarowały już: Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Filozoficzno-Historyczny, Chemii, Filologiczny i Ekonomiczno-Socjologiczny. Niezwykle cieszą nas inicjatywy studenckie: Koło Naukowe Kryminalistyków oraz SKN Profil (Wydział Nauk o Wychowaniu) jak zwykle aktywnie wsparły swoją uczelnię, wzbogacając naszą ofertę. Obok tego zaprezentują się nasi partnerzy: instrumentaliści z zespołu Overhood poprowadzą warsztaty muzyczne. Seniorzy zostaną również zaproszeni na imprezy związane z 65 rocznicą powstania UŁ, które zaplanowaliśmy na weekend 21-24 maja 2010r.

Pierwsze spotkania już w marcu!