wtorek, 20 października 2009

14-16 września 2009 r. Polsko – Chińska Konferencja w Lanzhou (Chiny)

DSCN2781a14-16 września 2009 r. Polsko – Chińska Konferencja w Lanzhou (Chiny)

Jest nam bardzo miło poinformować, że w dniach 14-16 września 2009 roku odbyła się 5ta Międzynarodowa Konferencja Tribochemiczna w Lanzhou – Chiny.

Konferencja została zorganizowana wspólnie przez Katedrę Technologii Chemicznej i Ochrony Środowiska Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Fizyki Chemicznej Chińskiej Akademii Nauk w Lanzhou i odbyła się w nowej formule polsko-chińskiej.

Organizacja konferencji tribochemicznych po raz pierwszy została zainicjowana przez Prof. Stanisława Płazę w 1993 roku. Konferencje te odbywają się cyklicznie co 4 lata, lecz do tej pory, choć miały rangę konferencji o zasięgu międzynarodowym, były organizowane w kraju.

DSCN2902a14-16 września 2009 r. Polsko – Chińska Konferencja w Lanzhou (Chiny)

Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego na konferencji w Lanzhou reprezentowali dr Jarosław Grobelny i dr Ireneusz Piwoński, którzy brali udział
w ceremoniach otwarcia i zamknięcia konferencji, wygłosili referaty ustne, brali udział w pracach polskiej strony komitetu organizacyjnego oraz przewodzili sesjom naukowym.

Należy podkreślić wysoki poziom naukowy wygłoszonych zaproszonych
i zwykłych referatów, niezwykle miłe przyjęcie gości zagranicznych przez stronę chińską oraz silne akcentowanie polsko-chińskiego charakteru konferencji poprzez promowanie polskich barw narodowych (polska flaga przed instytutem
w Lanzhou) oraz logo naszej Uczelni na banerach, identyfikatorach, planszach
i materiałach konferencyjnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz