piątek, 9 października 2009

Oświadczenie Prasowe 08.10.09

W związku z artykułem, który ukazał się w łódzkim dodatku do Gazety Wyborczej z dnia 8.10.2009 roku, władze Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ oświadczają:

Informacje podane w artykule są niepełne. W przeddzień publikacji, w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej, Dziekan Wydziału poinformowała, że w obecnej chwili, po zatrudnieniu od 1 października 2009 roku kilkorga nowych pracowników (profesorów i doktorów informatyki), wydział posiada kadrę wymaganą przez przepisy do prowadzenia studiów na kierunku informatyka. Również stosunek liczby studentów do liczby pracowników, po przyjęciu byłych studentów AHE, spełnia z naddatkiem wymagania ustawowe.

Ze spokojem oczekujemy na decyzję Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dziennikarz Gazety cytował fragment raportu PKA, my pozwolimy sobie zacytować inny fragment z tego samego raportu:

„..pozwalają studentom spotkać się z zastosowaniami informatyki, jakich nie mieliby okazji poznać na żadnym innym kierunku uniwersyteckich studiów informatycznych. (...) Byłoby wielką stratą, gdyby taka oferta edukacyjna miała nagle przestać istnieć.”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz