wtorek, 11 maja 2010

Oświadczenie Rzecznika Prasowego UŁ

W związku z coraz częstszymi pogłoskami i pytaniami, które ogólnie dotyczą kwestii „XIII Wydziału Uniwersytetu Łódzkiego”, chciałbym jednoznacznie zdementować wszelkie niejasności i wątpliwości w tej sprawie. Otóż w tym momencie nie można potwierdzić żadnej informacji dotyczącej ewentualnej bądź przybliżonej lokalizacji owego „XIII Wydziału UŁ”. Jest to niemożliwe.

Spekulacje na temat istnienia, bądź nieistnienia takiego wydziału pojawiają się już od pewnego czasu i z naszego rozeznania wynika, że są to informacje pochodzące z określonych źródeł. Dziwi intensywność tych komunikatów i ich regularność. Czy jest to jakaś forma wywierania presji czy osiągnięcia partykularnych celów?

Do tego w zawoalowany sposób podnosi się kwestie legalności i zgodności z prawem funkcjonowania, takiego tworu strukturalnego jak „XIII Wydział Uniwersytetu Łódzkiego”, sugerując iż cała sprawa ma charakter ukryty, a nawet konspiracyjny.

Raz jeszcze podkreślam, iż w tym momencie nie jest możliwe jakiekolwiek potwierdzenie domniemanej lokalizacji uniwersyteckiego wydziału o takiej numeracji.*

Z poważaniem.Tomasz Boruszczak
rzecznik prasowy UŁ

1 komentarz:

Dzielna Kozica pisze...

Ciekawe, ciekawe...

Ja już kilkakrotnie słyszałam o XIII Wydziale UŁ.
Ostatnio nawet kilkoro studentów w tramwaju o tym dyskutowało.
Skoro ludzie o tym mówią, wśród studentów, niektórych wykładowców i na mieście słychać, to nie może to być tylko plotka...

Oczywiście oficjalne informacje to inna sprawa.

Prześlij komentarz