środa, 29 czerwca 2011

Rozprawa napisana na Uniwersytecie Łódzkim wygrała w konkursie na najlepszą pracę doktorską.

Dr Paweł Ciołkiewicz zdobył główną nagrodę w konkursie Polskie wyzwania: państwo-tożsamość-rozwój, w którym wybierani są autorzy najlepszych prac doktorskich w dziedzinie nauk społecznych. Nagrody wręczono we wtorek w Pałacu Prezydenckim. Patronat nad konkursem objął prezydent Bronisław Komorowski.

Praca napisana na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, zatytułowana Pamięć zbiorowa w dyskursie publicznym. Analiza polskiej debaty na temat wypędzeń Niemców po drugiej wojnie światowej została nagrodzona w kategorii Debata publiczna.

Laureat otrzymał 10 tys. zł.

Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach: Debata publiczna, Tożsamość i kultura, Społeczeństwo i polityka społeczna, Gospodarka i polityka gospodarcza, Sytuacja międzynarodowa i polityka zagraniczna Polski, Funkcjonowanie państwa i jego instytucji. Oprócz nagrody głównej przyznano pięć wyróżnień.

W konkursie Polskie wyzwania: państwo-tożsamość-rozwój nagradzani są najwybitniejsi naukowcy młodego pokolenia, skłonni aktywnie włączyć się w proces modernizacji państwa. Nagrody prezydenta mają być zachętą do praktycznego wykorzystania badań naukowych służących rozwojowi kraju. Nagrodę w 2008 roku ustanowił prezydent Lech Kaczyński.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz