czwartek, 28 lipca 2011

Prezentacja Stacji Terenowej UŁ w Spale dla dziennikarzy


Dobiegła końca budowa Stacji Terenowej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w Spale. Przedstawiciele władz UŁ spotkali się z dziennikarzami i zaprezentowali tę jedną z najnowszych inwestycji uczelni.

Budynek powstał w centrum Spały na działce o powierzchni prawie 17.000 m.kw. Koszt tej inwestycji wyniósł około 5.500.000 zł. A pieniądze pochodziły z funduszy europejskich, z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Przedstawiciele UŁ – prof. Antoni Różalski, Prorektor ds. nauki i mgr inż. Jan Rydz, Kanclerz UŁ ds. technicznych poinformowali dziennikarzy reprezentujących TVP, Radio Łódź, tomaszowską redakcję „Polska Dziennik Łódzki” i radia FaMa, oraz piotrkowskiego radia Strefa FM, o przeznaczeniu i charakterystyce stacji, która aktualnie jest wyposażana. Jej oficjalne otwarcie przewidziano na październik tego roku.

W stacji w Spale znajdą się laboratoria: hydrobiologiczne, ekologii lądowej i taksonomiczne. Zaprojektowano dużą salę wykładową (na 80 miejsc) oraz dwie sale seminaryjne (na 34 i 16 osób). Uruchomiona zostanie także stacja meteo. Z nowej bazy naukowej UŁ korzystać będą przede wszystkim studenci wydziałów Biologii i Ochrony Środowiska oraz Nauk Geograficznych UŁ.

Relacje w mediach:
http://www.radiolodz.pl/serwis/index.php?id=11&idd=14506


http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/wideo/27072011-1830/4978592

http://www.radiofama.com.pl/?id=news&action=one&newsid=38776

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz