czwartek, 29 września 2011

UŁ partnerem II Festiwalu Prawdziwej Czekolady


Serdecznie zapraszamy:

Czekoladę lubi każdy. Niezależnie od pór roku, od wieku i statusu zarobkowego czekolada zawsze cieszy się dużym uznaniem konsumentów.
Gdzie więc leży źródło jej fenomenu?

Rzecz nie w samej słodyczy, która raduje podniebienie, ani też w słynnej endorfinie, która wydziela się w człowieku po spożyciu przysmaku z ziaren kakaowca. Serce tajemnicy leży w różnorodności jej smaków i obliczy. Biorąc do ust aksamitny kawałek lub łyk gorącej czekolady cały świat zdaje się ustawać. Istnieje wówczas tylko tu i teraz. Zatapiając się w smaku i konsystencji dajemy sobie prawo do zatrzymania się na chwilę w codziennym biegu. A czas spędzony z czekoladą niesie ze sobą niepowtarzalną podróż, ponieważ nie tylko zbliża do siebie ludzi, ale również pozwala odkryć nowe zakątki smakowe.

W dobie zabiegania i szybkiej konsumpcji wydaje się, że coraz trudniej przychodzi nam cieszyć się drobnymi przyjemnościami życia. Do takich należy, na przykład, jedzenie, które powinno być smakowaniem i delektowaniem się, a nie tylko łykaniem w pośpiechu. Stąd też w roku ubiegłym z inicjatywy pasjonatów interesujących się czekoladowym światem zrodził się pomysł na zorganizowanie Festiwalu Prawdziwej Czekolady.

Przypomnijmy, podczas pierwszej edycji festiwalu degustowaliśmy około 50 kg czekolady w 62 smakach. Poznaliśmy produkty czterech znanych na całym świecie marek. Do degustacji oraz zabaw z dziećmi zużyliśmy także blisko 7 kg czystego ziarna kakaowca.

Po niewątpliwym sukcesie pierwszej edycji słodkiego spotkania z czekoladą zapraszamy na drugą. Pomysł festiwalu i porady ekspertów zawdzięczamy małej Wielkiej CZEKOLADZIE – sklepowi internetowemu z czekoladą, której próżno szukać nawet na najwyższych półkach renomowanych sklepów.

Motywem przewodnim II Festiwalu Prawdziwej Czekolady jest czas, a raczej jego brak. Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia po ciężkim lub stresującym dniu. Festiwal to doskonała okazja, by pozwolić sobie na moment zatrzymania, refleksji oraz innego spojrzenia na coś tak powszechnego, a zarazem niebanalnego jak czekolada. Jest to też doskonała okazja, by spojrzeć na otaczający nas świat, który przemyka nam tak szybko, a jednocześnie możliwość zobaczenia ludzi, których czasem nie dostrzegamy obok siebie. A wszystko w towarzystwie królewskiego smaku i zapachu czekolady.
Festiwal Prawdziwej Czekolady to także najlepszy sposób na pożegnanie lata i przywitanie pięknej złotej jesieni. Organizatorzy zapewniają niepowtarzalne doznania smakowe! Festiwal adresowany jest do dorosłych i dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie: przewidziane są warsztaty robienia czekoladek, czekoladowe gry oraz zabawy dla dzieci i młodzieży. Upadek Montezumy – ostatniego władcy imperium Azteków, którzy otaczali ją kogo? Czekoladę prawdziwym kultem, to tylko jeden z tematów paneli dyskusyjnych.

W niedzielne popołudnie – wielki finał festiwalu. Wystąpi duet czeskich gitarzystów: Zdenek Bina i Jan Urbanec, dodatkową atrakcją będzie poczęstunek legendarną już czeską czekoladą „Studencką” z bakaliami.

Przez cały czas trwania festiwalu będzie czynny sklepik z czekoladą i winem, gdzie będzie można zakupić wybrane na degustacjach produkty – to jedyna taka szansa, gdyż tych szczególnych czekolad nie ma w sprzedaży w żadnych sklepach raczej: w żadnym sklepie w Polsce.

Festiwal odbędzie się w stylowych wnętrzach kawiarni „U Milscha” – w zabytkowej XIX-wiecznej willi przy ul. Łąkowej 21

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz