poniedziałek, 10 października 2011

Ruszyła II edycja Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci!„Wyprawa w świat mrówek” - taki tytuł miał wykład inauguracyjny Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci. W dniu 9 października 2011 r. na Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji UŁ o godz. 11.00 dr Marek Michalski z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ poprowadził prelekcje dla ponad trzystu małych studentów. Opowiadał o życiu mrówek, o ich gatunkach i funkcjach jakie pełnią w mrowisku. Prowadzący odpowiadał na pytania dzieci m.in.: Ile mrówek jest potrzebnych żeby unieść szafę? Czy istnieje mrówka dyplomata? Ile potrzeba mózgów mrówek, żeby utworzyć mózg człowieka? Dzieci otrzymały także specjalny indeks studenta UŁDD oraz znaczki od Rzecznika Praw Dziecka. W tym samym czasie trwał wykład dla rodziców dzieci „Mit i rzeczywistość w procesie wychowania”, która prowadziła dr Lidia Janiszewska z Instytutu Psychologii UŁ.

Projekt UŁDD skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów. Tak jak w poprzednim roku, program składa się z cyklu wykładów i warsztatów dla dzieci. Podczas spotkań mali studenci UŁDD poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i pasje, ucząc się poprzez zabawę. Program obejmuje także serię wykładów skierowanych do rodziców z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Łódzkiego i Studenckie Koła Naukowe oraz przedstawicieli instytucji, które są Partnerami Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci – Teatr Lalki i Aktora „Pinokio” oraz Muzeum Bajki „Semafor”.
Zajęcia odbywają się w co dwa tygodnie w niedziele w budynkach Uniwersytetu Łódzkiego oraz u naszych Partnerów.

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na wykłady – szczegółowe informacje na stronie www.dzieci.uni.lodz.pl. Zajęcia są bezpłatne – sponsorem UŁDD jest Fundusz Innowacyjnej Edukacji UŁ. Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz