czwartek, 24 maja 2012

II Juwenalia Sportowe dla Pracowników i Studentów Uniwersytetu Łódzkiego

W dniach 10 – 11. 05. 2012 r. z inicjatywy pracowników Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ odbyły się II Juwenalia Sportowe dla Pracowników i Studentów Uniwersytetu Łódzkiego, nad którymi patronat objął Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel.

W ramach tej imprezy odbyły się turnieje:

  • tenisa stołowego,
  • tenisa ziemnego,
  • piłki siatkowej,
  • piłki koszykowej,

a także sztafeta pływacka o Puchar Rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnicy Juwenaliów mieli możliwość zapoznania się z salami i obiektami sportowymi, z których na co dzień korzystają studenci w ramach wychowania fizycznego i co najważniejsze – odbycia krótkich zajęć w kilku dyscyplinach sportowych: rehabilitacja, podstawy golfa, siłownia damska, siłownia męska, joga, pływanie, aerobic, podstawy samoobrony. Zwycięzcy oraz najaktywniejsi uczestnicy II Juwenaliów Sportowych wyróżnieni zostali pucharami, dyplomami, pamiątkowymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi. W tym roku w Juwenaliach Sportowych udział wzięło ok. 600 osób.

Piknik przy grillu na terenie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ zwieńczył zmagania sportowe. Mamy nadzieję, że motto II Juwenaliów Sportowych dla Pracowników i Studentów Uniwersytetu Łódzkiego:

Juwenalia Sportowe to już tradycja w parze z mądrością sportowa kondycja!

będzie aktualne w następnych latach, a udział w Juwenaliach Sportowych z roku na rok będzie się cieszył coraz większym zainteresowaniem pracowników i studentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz