poniedziałek, 8 lipca 2013

V Igrzyska Olimpijskie dla Przedszkolaków „JESTEM FAIR” 2013

Pracownia Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu ze studentami II roku I i II stopnia specjalności pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej wraz z partnerami: Przedszkolem Miejskim nr 39 w Łodzi oraz Łódzkim Oddziałem WOPR zorganizowali już po raz piąty Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków. Koordynatorem Igrzysk była dr Jolanta Kowalska.

Celem Igrzysk Olimpijskich dla Przedszkolaków od samego początku jest propagowanie wartości olimpijskich i wychowanie przez sport do zdrowia.

W Igrzyskach udział wzięło ponad 100 dzieci z przedszkoli: PM nr 9, PM nr 14, PM nr 15, PM nr 39, PM nr 52, PM nr 71, PM nr 99, PM nr 153.

Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy za udział, ufundowane przez stowarzyszenie CNBA.

Turniej rozpoczął mgr Piotr Kędzia – olimpijczyk, asystent w Pracowni Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego - rozpaleniem znicza olimpijskiego i przemarszem wraz z uczestnikami wokół sali gimnastycznej, następnie kapitanowie drużyn złożyli przyrzeczenie o zdrowej, czystej rywalizacji. Po oficjalnym otwarciu Igrzysk i odegraniu hymnu olimpijskiego rozpoczęto zawody rozgrzewką. Następnie przeprowadzono konkurencje:


1. Grę bieżną – „Sztafeta w slalomie”;
2. Grę zwinnościową – „Przejście pod płotkiem”;
3. Gra orientacyjna – „Wywoływanie numerów”;
4. Grę bieżną z przyborem – „Przenoszenie piłki”;
5. Grę zręcznościową - „Podawanie piłki w rzędach”;
6. Grę rzutną – „Rzut woreczków do celu”.

W trakcie przerwy, podczas której sędziowie liczyli punkty, odbył się na basenie pokaz ratownictwa wodnego, przygotowanego przez doktora Michała Czaplickiego wraz ze studentami - ratownikami WOPR. Pierwszy raz zawody obejrzały dzieci z Przedszkola Uniwersytetu Łódzkiego. Mamy nadzieję, że w następnych edycjach wezmą udział również w konkurencjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz