poniedziałek, 6 czerwca 2011

Uniwersytet Łódzki dla Dzieci zakończył I rok akademicki

„Dlaczego chłopaki nie płaczą, a złość piękności szkodzi?” to tytuł ostatniego wykładu w ramach pierwszej edycji Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci, który odbył się 5 czerwca 2011 r. Wykład poprowadziła dr Lidia Janiszewska z Wydziału Nauk o Wychowaniu. Dzieci dowiedziały się jak radzić sobie ze złością, smutkiem, a w jaki sposób wyrażać radość. Wykładowcy przyszło zmierzyć się z trudnymi pytaniami m.in. czym różni się zły człowiek od diabła, czy bakterie odczuwają emocje, czy złość może zabić i co czują zwierzęta.

Uniwersytet Łódzki dla Dzieci w pierwszym roku swojej działalności zaproponował dzieciom, a także ich rodzicom, aż 80 wydarzeń zarówno wykładów, jak i warsztatów.
Wykłady i warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – łącznie w zajęciach wzięło udział 504 małych studentów. Dzieci otrzymały specjalne znaczki z napisem „Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci”. Zapisy na kolejną edycję UŁDD na przełomie września i października 2011 r. Szczegóły na stronie www.dzieci.uni.lodz.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz