poniedziałek, 6 czerwca 2011

Wielki Piknik Wiedzy i Nauki Uniwersytetu Łódzkiego

Po raz kolejny Uniwersytet Łódzki zgromadził licealistów i gimnazjalistów głodnych wiedzy, kreatywnego myślenia i twórczej zabawy. O tym, że nauka wcale nie musi być nudna i doskonale można ją godzić z zabawą, przekonywali zgodnie organizatorzy – Centrum Promocji UŁ, wykładowcy uniwersyteccy i Studenckie Koła Naukowe.
W ofercie edukacyjnej pikniku, skierowanego głównie do młodzieży z Łodzi i okolic, znalazło się kilkanaście wykładów z różnorodnych dziedzin

Spragnieni naukowych doświadczeń młodzi ludzie mieli okazję podziwiać m.in. wybuchowe i kolorowe doświadczenia chemiczne, zaskakujące i widowiskowe sposoby wykorzystania praw fizyki, przeżyć bliskie spotkanie z ogromnym pająkiem – swoistą maskotką Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. Można było wziąć udział w symulacji rozprawy sądowej, w której Królewna Śnieżka dochodziła odszkodowania za mobbing od krasnoludków lub skosztować greckich przysmaków na stoisku filologicznym, gdzie odbywała się starożytna uczta.

Muzyczne klimaty zapewnił zespół Overhood i Bałałajki oraz pokazy tancerzy z formacji Project Salsa. Niewątpliwymi atrakcjami były także pokazy walk wikingów, przygotowane przez Bronioznawcze Koło Naukowe, a także gry i zabawy przygotowane dla odwiedzających – m.in. mega piłkarzyki, sumo czy gra w bule. Piknik odwiedziło około 1500 osób.

www.piknik.uni.lodz.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz