czwartek, 22 września 2011

Koncert "Przyjaciele dla Moniki Dzięgielewskiej"Muzeum Miasta Łodzi i Fundacja "Połączeni Pasją"
serdecznie zapraszają na koncert "Przyjaciele dla Moniki Dzięgielewskiej".


Monika Dzięgielewska to wulkan energii i optymizmu, to również pasjonatka swojego miasta i niespożyte źródło twórczych pomysłów. Z wykształcenia anglistka, z zamiłowania promotorka sztuki i kultury. W pracy zawodowej udało się Monice połączyć te elementy, a po dodaniu jej zamiłowania do działania i tworzenia musiało to zaowocować wieloma nietuzinkowymi i twórczymi projektami, takimi jak: „Wizja Łódź 2023”, „Miasta Kreatywne”, „Forum Miast Przyszłości”, a także wieloma konferencjami, wystawami i koncertami na rzecz Łodzi.

Monika jeszcze do niedawna sama o sobie mówiła, że jest niebywałą szczęściarą; swoją przyszłość zawsze wiązała z rodzinnym miastem i to Łodzi poświęciła swój zapał i serce angażując się w projekty dotyczące rewitalizacji Księżego Młyna, czy będąc moderatorką wątku “Rewitalizacja przestrzeni postindustrialnych dla potrzeb kultury” w e-Kongresie Kultury Polskiej.

Monika zwiedzała świat, pogłębiała za granicą wiedzę, m.in. zdobywając stypendium Trinity College w Dublinie, a potem zawsze z głową pełną pomysłów wracała do kraju i próbowała wykorzystać zdobytą wiedzę na rzecz Łodzi. Pracę Moniki doceniono również za granicą; byłą ona absolwentką IIT – Międzynarodowego Intensywnego Treningu Nonviolent Communication z dr Marshallem Rosenbergiem, a także laureatką nagrody Ministerstwa Spraw Zagranicznych Królestwa Niderlandów “Space To Take Place” w dziedzinie kreatywności i rewitalizacji.

Monika dzisiaj stoi przed najtrudniejszym wyzwaniem w życiu, musi stawić czoła wycieńczającej, bardzo ciężkiej chorobie, która próbuje ją złamać fizycznie, ale co najgorsze psychicznie. Dlatego Monika potrzebuje pomocy nas wszystkich i fantastycznej, pozytywnej energii, aby mieć siłę do ciężkiej i długiej walki. Przed nią też trudny proces leczenia. Monika otoczona była zawsze ludźmi, teraz kiedy jest chora świadomość, że są wokół niej znajomi, rodzina, przyjaciele i obcy ludzie, ale trzymający za nią z całych sił kciuki jest tak ważna jak nigdy w życiu. Walka o życie i zdrowie Moniki to też ogromne wyzwanie finansowe, któremu sama nie będzie w stanie podołać.

Fundacja "Połączeni Pasją" z pomocą Przyjaciół Moniki i wszystkich ludzi dobrej woli postara się pomóc jej w walce o powrót do zdrowia. Wierzymy, że również dzięki Państwa pomocy Moniki zdrowa i jeszcze silniejsza powróci do pracy z jeszcze większą pasją i stworzy wiele fantastycznych projektów i będzie pomagać innym.
Podczas koncertu wystąpią wyśmienici, łódzcy artyści reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne, od muzyki poważnej, poprzez jazz aż do klimatycznych brzmień celtyckich. Na scenie wystąpią przyjaciele Moniki:


Jakub Kamiński
jest utalentowanym łódzkim pianistą, laureatem licznych konkursów.
Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu. Artysta, pomimo młodego wiek, uczestniczył już w wielu festiwalach i konkursach, których jest laureatem i zdobywcą nagród oraz wyróżnień. W repertuarze artysty dominują utwory F. Chopina.

"Mellow Five" - zespół będący klasycznym kwintetem dętym drewnianym, składający się
z wyśmienitych muzyków grających na co dzień w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. Muzycy nie ograniczają się jednak do muzyki klasycznej, ale z wielkim powodzeniem grają również standardy jazzowe i filmowe we własnych aranżacjach.
Zespół "FILIDS”, który powstał z miłości do muzyki i kultury irlandzkiej. Zespół wykonuje tradycyjną muzykę celtycką, głównie irlandzką, lecz w ich repertuarze pojawiają się również utwory szkockie oraz bretońskie. Jest to przede wszystkim muzyka instrumentalna, oparta na tańcach, również tych zapożyczonych, takich jak walce, polki, czy nawet mazurki.
W repertuarze znajdują się także piękne, tradycyjne, pieśni irlandzkie oraz szkockie.

Artur Koza - młody wyśmienity muzyk, który z gitarą związany jest od siódmego roku życia. Od tamtego czasu uczy się gry na gitarze co stało się jego życiem i pasją.
Podczas dwunastu lat nauki gry brał udział i zdobywał nagrody konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Pierwszą nagrodę w konkursie zdobył w wieku dziewięciu lat.
Był też pomimo młodego wieku członkiem wielu zespołów kameralnych. Gra i uczy się pod okiem profesorów z całego świata.

Lena Ledoff - znakomita pianistka i kompozytorka światowej klasy. Urodziła się
w Petersburgu i jest absolwentką wydziału fortepianowego na Akademii Muzycznej
w Woroneżu. W 2010 roku została stypendystką Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. W swoim muzycznym dorobku ma m.in. udział w niezliczonej ilości festiwali i koncertów m.in. mogliśmy ją usłyszeć podczas Jazz Jamboree w Warszawie, Festiwalach Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w Warszawie, Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Pradze, Festiwali "Camerimage" w Łodzi, Festiwalu Swingu i Jazzu "Białe Noce" w Sankt Petersburgu.

Big Band pod dyrekcją Jacka Delonga - formacja powstała w 1997 roku w Akademii Muzycznej w Łodzi. Zespół zdobywał trzykrotnie nagrody na festiwalu Big Bandów
w Nowym Tomyślu, wyróżnienie na festiwalu Jazz nad Odrą i dwukrotnie nagrodę Prezydenta miasta Łodzi dla Jazzmana roku. Muzycy wykonują utwory muzyki klasycznej, jak i muzyki jazzowej oraz rozrywkowej. Jacek Delong, pod którego dyrekcją pracuje zespół, ukończył z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie klarnetu, a po studiach współpracował jako klarnecista z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej oraz jako saksofonista-solista z Orkiestrą Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia. Brał też udział w wielu nagraniach muzyki dla filmu i telewizji.

Żeby jednak przekonać się o wyjątkowości tego wydarzenia trzeba być z nami w Muzeum Miasta Łodzi 20 października (czwartek), od godz. 19.00.

Serdecznie zapraszamy na koncert, a po nim na poczęstunek przygotowany przez
Catering Pałacowy. W trakcie poczęstunku, łódzcy Artyści zaprezentują swoje prace, które będzie można nabyć, a dochód ze sprzedaży Artyści przekażą na rzecz Moniki.
Artyści, którzy wesprą naszą akcję to: Mariola Dziomdziora, Małgorzata Laurentowicz-Granas, Maria Barud, Karolina Socha, Tomasz Budziarek, Marek Sak, Halina Szejak, Lena Ledoff.

Kupując bilety na koncert wesprą Państwo Monikę w jej walce o powrót do zdrowia!


PARTNERZY:
CATERING PAŁACOWY
FIRMA H.SKRZYDLEWSKA
FIRMA EDMAR
FIRMA EWA STEMPLE
FIRMA MEDIA PRESS
FIRMA REKLAMOWA SATORI ART
STREFA BILETÓW
SKLEP MUZYCZNY ALE JAZZ!
PATRONAT HONOROWY:
PREZYDENT MIASTA ŁODZI – PANI HANNA ZDANOWSKA
PATRONAT MEDIALNY:
TVP ŁÓDŹ
TELEWIZJA TOYA
TELEWIZJA M
RADIO ŁÓDŹ

BILETY W CENIE 50 ZŁ DO NABYCIA:
IMPRESARIAT Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
STREFA BILETÓW, ul. Piotrkowska 59 - rezerwacja również on-line na www.strefabiletow.pl
DIGOMA, ul. Gdańska 63
Sklep Muzyczny, ALE JAZZ!, ul. Pomorska 10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz