poniedziałek, 3 października 2011

Dzień integracyjny dla tegorocznych studentów programu Erasmus

W piątek 30 września 2011r, Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ oraz Erasmus Student Network zorganizowali dzień integracyjny dla tegorocznych studentów programu Erasmus. Zbiórka rozpoczęła się o godzinie 11.00. Około 150 studentów podzielonych na drużyny rozpoczęło podchody w Lasach Łagiewnickich. Zespoły walczyły na punkty biorąc udział w zabawach i konkursach. Po całym dniu zabaw, zmęczeni i wygłodniali młodzi ludzie z­ 20 krajów pomaszerowali do urokliwego kompleksu uniwersyteckiego na ul. Rogowskiej 26.

Tam czekali na nich z grillem pozostali pracownicy BWZ UŁ wraz z koordynatorami Erasmusowymi oraz nauczycielami Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców. Po gorącym powitaniu przez prowadzące osoby z BWZ, zwycięskie drużyny otrzymały nagrody. Pozostali mieli szansę na wygranie kolejnych nagród biorąc udział w konkursie ze znajomości języka polskiego i Polski. Jako nagrody Erasmusi dostawali tajemnicze karty do końca nie wiedząc, do czego one będą służyć. Gdy na sam koniec dowiedzieli się, że są to karnety wielokrotnego wstępu do łódzkiego Aquaparku Fala, przez tłum przeszedł szum zachwytu. BWZ UŁ zakupiło ze środków Programu Erasmus 80 karnetów na pływalnie na łączną kwotę około 20 tysięcy. Karnety ważne są do końca lutego 2012. Analizując priorytety stawiane przez Komisję Europejską oraz nacisk kładziony na rozwój fizyczny wśród studentów, postanowiliśmy obok oferty dydaktycznej między innymi tak właśnie zachęcać do przyjazdu na UŁ.

Pozostała część wieczoru minęła na spożywaniu przygotowanych przez zespół CSK smakowitości. Rozmowy w wielu językach i świetna zabawa trwały do późnego wieczora. BWZ uważa, że impreza ta na długo pozostanie w pamięci Erasmusów, którzy już na początku swojego pobytu w UŁ skosztowali naszej gościnności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz