czwartek, 24 listopada 2011

Stany Zjednoczone Europy
..jaka jest kondycja tożsamości europejskiej? Czy pan O'Keeffe z Irlandii czuje się Europejczykiem w mniejszym czy większym stopniu niż pani Stylianou z Cypru? A Ty, w jakim stopniu czujesz się Europejczykiem? Projekt artystyczny "Stany Zjednoczone Europy" szuka odpowiedzi na te pytania poprzez mobilną wystawę w dziesięciu krajach europejskich. Po raz pierwszy wystawa prezentowana będzie w Łodzi od 14 listopada do 4 grudnia pod patronatem Polskiej Prezydencji w UE. Cykl wystaw będzie trwał dwa lata i w tym czasie zostanie pokazany odbiorcom w Polsce, Finlandii, Bułgarii, na Litwie, w Portugalii, na Cyprze, w Niemczech, Belgii, Francji i Irlandii . Celem projektu jest debata i zaangażowanie w sprawy Europy dzięki przedstawieniu w różnych wymiarach problemu tożsamości europejskiej za pośrednictwem wielu dziedzin i różnych punktów widzenia.Łódź

Daty: 14.11.11 – 03.12.2011 (Pn – Sb | 12:00 – 18:00)

Cena: wstęp wolny

Miejsca:
Zona - ul. Tymienieckiego 3
Galeria Manhattan - ul. Wigury 15 (wjazd od ul. Sienkiewicza)
Galeria - ul. Piotrkowska 118
FabrySTREFA oraz Off Piotrkowska - ul. Piotrkowska 138/140 (wjazd od ul. Roosevelta 10)


Wystawa w Łodzi powstała dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Hotelu IBIS Łódź, Charles Leopold-Mayer Foundation, Volfoni, Orange Property Group oraz Restauracji Analogia.

Partnerzy stowarzyszeni: Galeria Manhattan, FabrySTREFA, Off Piotrkowska, Zona Sztuki Aktualnej, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Instytut Europejski w Łodzi, Fundacja Pro Cultura, National Sculpture Factory Ireland, Motorenhalle Dresden, European University Cyprus, City of Helsinki Cultural Office, VR Group, Meetingpoint@lasipalatsi, Library 10,Kanneltalo Cultural Centre, The Lithuanian Ministry of Culture, Innovation Culture Europe, European Cultural Parliament.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz