wtorek, 17 kwietnia 2012

Igrzyska Olimpijskie dla Przedszkolaków

W piątek 13 kwietnia 2012 roku w hali Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego odbyły się Igrzyska Olimpijskie dla Przedszkolaków „JESTEM FAIR” 2012.
Organizatorami imprezy była Pracownia Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzki oraz studenci ze specjalności pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej. W wydarzeniu wzięło udział około 300 dzieci w wieku 5 i 6 lat z trzynastu przedszkoli z Łodzi i Opoczna. W ramach turnieju odbył się przemarsz uczestników turnieju wokół sali gimnastycznej z flagami, złożenie przez kapitanów przyrzeczenia o zdrowej i czystej rywalizacji, pokaz bezpieczeństwa przygotowany przez strażników miejskich. W czasie „Igrzysk” zostały przeprowadzone następujące konkurencje: sztafeta wahadłowa z przekazaniem pałeczki, wyścigi na czworaka „niedźwiadki”, rzut woreczków do celu, gra zręcznościowa „podawanie piłki górą” oraz różne skoki.
Puchary otrzymały przedszkola, które zajęły trzy pierwsze miejsca, zarówno w zawodach jak i w kibicowaniu. Wszystkie przedszkola i dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Partnerami imprezy byli PKOl, AZS, Komenda Miejska Policji, Straż Miejska, Łódzki Oddział WOPR – obsługa medyczna, Wydział Edukacji UMŁ, Przedszkole Miejskie nr 39 w Łodzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz