poniedziałek, 17 października 2011

II edycja Honor Academicus rozstrzygnięta!


Aż dwie nagrody dla dziennikarzy Honor Academicus zostały wręczone podczas Gali w Teatrze Nowym w Łodzi w dniu 16 października 2011 roku. Decyzją Kapituły uhonorowani zostali redaktor Michał Frąk z Gazety Wyborczej za cykl „Dyplom na temat” oraz redaktorzy Krystyna Piaseczna, Magdalena Olczyk i Leszek Bonar z TVP Łódź za „Magazyn Kulturalny”. Nagrodzeni nie kryli wzruszenia. Redaktor Krystyna Piaseczna nazwał nagrodę „małym Oskarem” w dziedzinie dziennikarstwa. Wśród nominowanych znaleźli się też redaktor Krzysztof Babij z Radia Łódź oraz redaktor Błażej Kronic z TV Toya.
Honor Academicus – Nagroda Łodzi Akademickiej dla Dziennikarzy jest wyróżnieniem tych dziennikarzy, którzy w swoich artykułach, audycjach i programach rzetelnie informują o nauce, szkolnictwie wyższym, życiu studenckim i działalności publicznych uczelni oraz oddziału PAN w Łodzi.
W tym roku do konkursu zgłoszono prace dziennikarskie kilkunastu dziennikarzy reprezentujących większość łódzkich redakcji prasy, radia, telewizji i portali internetowych. Kapituła zapoznała się z recenzjami przygotowanymi przez Komisję Ekspercką z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UŁ pod kierownictwem prof. Barbary Bogołębskiej.
Szczegółowe informacje na stronie www.honoracademicus.uni.lodz.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz