środa, 23 października 2013

Ruszyła czwarta edycja Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci.

Studenci UŁDD 6 października wzięli udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2013/14 oraz w pierwszym wykładzie „Elektryka też prąd tyka!”, który wygłosiła dr Agnieszka Kijanka-Dec.
Oferta UŁDD jest jak zawsze bardzo szeroka – zajęcia dotyczą różnych dziedzin nauki i sztuki. Podczas warsztatów mali studenci będą mogli zostać m.in. dziennikarzami sportowymi, lub chemikami. Dzięki specjalistycznym narzędziom rozwiążą zagadkę kryminalną, odnajdą DNA owocu kiwi, będą podążać śladami duchów lub wezmą udział w rozprawie z powództwa Królewny Śnieżki przeciwko Krasnoludkom. A to tylko część tematów, jakie przygotowaliśmy w tej edycji.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów. Tak jak w poprzednich latach, program składa się z cyklu wykładów i warsztatów dla dzieci, zajęciach akademickich. Podczas spotkań mali studenci UŁDD poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i pasje, ucząc się poprzez zabawę. Program obejmuje także serię wykładów skierowanych do rodziców z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Łódzkiego i Studenckie Koła Naukowe oraz Partnera UŁDD – Teatr PINOKIO w Łodzi.

Sukces poprzednich edycji przerósł oczekiwania organizatorów. W każdej edycji w 80 wydarzeniach uczestniczyło ponad 500 małych studentów, a sam projekt został doceniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które przyznało uczelni tytuł Miejsca Odkrywania Talentów.

Dzięki temu projektowi dzieci spędzają wolny czas w ciekawy i inspirujący sposób, mając możliwość "studiowania" na uczelni wyższej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej UŁDD, gdzie znajduje się galeria zdjęć z zajęć.

1 komentarz:

Łukasz pisze...

Fajnie, że są organizowane takie inicjatywy. "Za moich" czasów takich fajnych rzeczy dla dzieciaków nie było.

Prześlij komentarz